Serdecznie witamy na stronie  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie

Strona główna
AKTUALNOŚCI
DLA RODZICÓW
NASZA JUBILATKA
ARCHIWUM
INFORMACJE
NASZ PATRON
UCZNIOWIE
KLASY  I - VIII
NAUCZYCIELE
PUBLIKACJE N-LI
NAUKA W SZKOLE
O NASZEJ SZKOLE
SŁUPCA STAWIA NA EKSPERYMENT
MAŁE GRANTY
SZKOŁA BEZ PRZEMOCY
DBAM O ZDROWIE
ŚNIADANIE DAJE MOC
OWOCE W SZKOLE
SZKOŁA W RUCHU
TRZYMAJ FORMĘ!
WOLNOŚĆ ODDECHU
eTwinning PROJEKT
NAPISZ DO NAS
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

WOLNOŚĆ ODDECHU - ZAPOBIEGAJ ASTMIE

  

W naszej szkole realizowany jest program edukacyjny

„Wolność Oddechu – Zapobiegaj astmie”

Celem programu jest poszerzanie wiedzy na temat astmy oskrzelowej oraz wczesne wyłonienie dzieci zagrożonych zachorowaniem, a co za tym idzie – zapobieganie konsekwencjom zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym tej choroby

Program skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych, ich rodziców i opiekunów oraz grona pedagogicznego i pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania.

Edukacja rodziców, nauczycieli i samych uczniów odbywa się z wykorzystaniem filmów edukacyjnych, broszurek, plakatów i innych gadżetów dla uczniów.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci dowiadują się podstawowych informacji o zdrowiu, a także uczą się tolerancji i umiejętności wczucia się w sytuację chorej osoby. Wielokierunkowa edukacja wśród najmłodszych kształtuje empatię i powoduje wzrost świadomości zdrowotnej w szkole oraz w rodzinie, czyli w najważniejszych dla dzieci środowiskach.

 

więcej informacji znajdziesz na stronie www.wolnoscoddechu.pl

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              

 
 

Strona główna ] AKTUALNOŚCI ] DLA RODZICÓW ] NASZA JUBILATKA ] ARCHIWUM ] INFORMACJE ] NASZ PATRON ] UCZNIOWIE ] KLASY  I - VIII ] NAUCZYCIELE ] PUBLIKACJE N-LI ] NAUKA W SZKOLE ] O NASZEJ SZKOLE ] SŁUPCA STAWIA NA EKSPERYMENT ] MAŁE GRANTY ] SZKOŁA BEZ PRZEMOCY ] DBAM O ZDROWIE ] ŚNIADANIE DAJE MOC ] OWOCE W SZKOLE ] SZKOŁA W RUCHU ] TRZYMAJ FORMĘ! ] [ WOLNOŚĆ ODDECHU ] eTwinning PROJEKT ] NAPISZ DO NAS ] DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI ]